W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Trwa nabór wniosków o stypendia za osiągnięcia artystyczne

Trwa nabór wniosków o stypendia za osiągnięcia artystyczne
12.01.202111:15

Do 1 lutego można składać wnioski o stypendia za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej uzyskane w 2020 r. Wysokość tego świadczenia finansowego wynosi od 300 do 1,5 tys. zł.  

– Od 2013 roku przyznaliśmy ponad 330 stypendiów za osiągnięcia artystyczne, a wśród stypendystów znaleźli się zarówno uczniowie poniżej 10 roku życia, jak i pełnoletni młodzi artyści. W gronie osób, które otrzymały to świadczenie są laureaci prestiżowych międzynarodowych i krajowych konkursów. Mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią w 2020 roku lubelscy artyści również uczestniczyli w wielu konkursach, dlatego zachęcam wszystkich laureatów do złożenia wniosków o stypendia – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Stypendium za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej może być przyznane osobie, która mieszka, pracuje lub uczy się w placówce edukacyjnej na terenie Miasta Lublin, jest laureatem międzynarodowego lub ogólnopolskiego konkursu artystycznego lub pleneru artystycznego o charakterze konkursowym, a w roku uzyskania osiągnięcia artystycznego nie ukończyła 26 roku życia. W przypadku osoby niepełnoletniej wniosek o przyznanie stypendium składa jej opiekun prawny.

Wniosek o przyznanie stypendium wraz z załącznikami należy złożyć tylko i wyłącznie w formie pisemnej (nie ma możliwości złożenia wniosku drogą elektroniczną) na odpowiednim formularzu:

  • za pośrednictwem operatora pocztowego, przy czym o dochowaniu terminu złożenia wniosku decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Lublin,
  • w Biurach Obsługi Mieszkańców – w kopertach z dopiskiem „Wydział Kultury. Wniosek o stypendium za osiągnięcia artystyczne”, znajdujących się na ul. Wieniawskiej 14, ul. Filaretów 44, ul. Szaserów 13-15, ul. Franciszka Kleeberga 12a,
  • osobiście w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Lublin (ul. Złota 2, 20-112 Lublin), po uprzednim telefonicznym lub mailowym umówieniu wizyty pod numerem telefonu: 81 466 37 14 lub adresem: mecenat.kultura@lublin.eu.

Dodatkowo, do 28 stycznia można skorzystać z konsultacji w sprawie poprawności formalnej wniosków. Odbywają się one telefonicznie, w godzinach 7.30-15.00, pod numerem telefonu: 81 466 37 14 lub mailowo: mecenat.kultura@lublin.eu. Informacje o sposobie przygotowania wniosku o przyznanie świadczenia finansowego znajdują się również na stronie stypendia.kultura.lublin.eu.

Jednorazowe stypendium za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej wynosi od 300 zł do 1,5 tys. zł. W roku kalendarzowym jednej osobie może być przyznane jedno stypendium za osiągnięcia artystyczne. Zwycięzcy wyłaniani będą na podstawie rekomendacji komisji ds. stypendiów. 

Jednocześnie przypominamy o pozostałych naborach wniosków stypendialnych na realizację projektów z zakresu twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury:

  • do 31 marca 2021 r. trwa nabór wniosków o stypendium na projekty realizowane między 1 czerwca 2021 r. a 31 grudnia 2021 r. o czasie trwania od 2 do 7 miesięcy,
  • do 31 października 2021 r. trwa nabór wniosków o stypendium na projekty realizowane między 1 stycznia 2022 r. a 31 grudnia 2022 r. o czasie trwania od 2 do 10 miesięcy.