W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Uchwała antysmogowa- Ankieta dla mieszkańców regionu

08.01.201812:00

W związku z przekraczaniem dopuszczalnych poziomów pyłu PM10, PM2,5 oraz poziomu docelowego benzo(a)pirenu na terenie województwa lubelskiego konieczne jest zintensyfikowanie działań, które wpłyną na poprawę jakości powietrza.

Jednym z takich działań może być wdrożenie tzw. „uchwały antysmogowej” i jej zakresu techniczno-prawnego i terytorialnego. Zgodnie z art. 96 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska sejmik województwa posiada kompetencje do wprowadzenia na terenie województwa lub jego części ograniczeń w wykorzystaniu rodzajów paliw stosowanych do opalania w piecach i kotłowniach. Istnieje również możliwość określenia sposobu realizacji i kontroli tego obowiązku. W związku z powyższym Urząd Marszałkowski opublikował na swojej stronie internetowej ankietę dla mieszkańców, której wyniki zostaną wykorzystane wyłącznie do celów opracowania dalszej strategii działania w obszarze ochrony powietrza i rozwiązania problemu ponadnormatywnych zanieczyszczeń.

Interaktywna ankieta jest anonimowa.

Termin wypełniania ankiety mija 31 stycznia 2018 r.

Poniżej link do strony internetowej Urzędu Marszałkowskiego, na której zamieszczono ankietę:

Anonimowa ankieta antysmogowa