W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W Lublinie rozpoczęły działalność punkty informacyjno-konsultacyjne dla osób z problemem uzależnienia

W Lublinie rozpoczęły działalność punkty informacyjno-konsultacyjne dla osób z problemem uzależnienia
08.02.202413:54

Z inicjatywy Miasta w Lublinie rozpoczęły działalność trzy punkty informacyjno-konsultacyjne dla osób z problemem uzależnienia od alkoholu, narkotyków oraz z zakresu uzależnień behawioralnych oraz ich rodzin. Z bezpłatnej pomocy mogą korzystać wszyscy potrzebujący wsparcia mieszkańcy Lublina - dzieci, młodzież i osoby dorosłe.

– Jednym z priorytetów Miasta w zakresie polityki społecznej jest zapewnienie wszechstronnej pomocy mieszkankom i mieszkańcom potrzebującym wsparcia w zakresie uzależnień. Punkt informacyjno-konsultacyjny jest miejscem, w którym osoby te mogą uzyskać kompleksową pomoc, m.in. z zakresu prawa, psychologii, terapii uzależnień czy przeciwdziałania przemocy. Zapraszamy na konsultacje wszystkich, którzy są zaniepokojeni objawami wskazującymi na uzależnienie u siebie lub u innych członków rodziny. Zależy nam, aby dotrzeć z pomocą do jak największej liczby mieszkańców, stąd punkty są zlokalizowane w różnych częściach Lublina – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Punkty będą funkcjonowały do 2026 r., a specjaliści będą udzielali porad zarówno w godzinach przedpołudniowych, jak i popołudniowych. Pomoc będzie udzielana:

  1. przy ul. Abramowickiej 2 F – punkt informacyjno-konsultacyjny prowadzony przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym Uzależnionym od Alkoholu „Nadzieja”, tel. 81 743 91 11:
    • poniedziałek w godz. 9.00-10.00 - dyżur prawnika,
    • poniedziałek w godz. 10.00-11.00 - dyżur pracownika socjalnego,
    • środa w godz. 16.00-18.00 - dyżur specjalisty psychoterapii uzależnień, specjalisty w zakresie przeciwdziałania przemocy,
    • czwartek w godz. 13.00-15.00 - dyżur specjalisty psychoterapii uzależnień, specjalisty w zakresie przeciwdziałania przemocy.
  2. przy ul. Kasztanowej 1 – punkt informacyjno-konsultacyjny prowadzony przez Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym "AGAPE", tel. 81 534 38 87:
    • czwartek w godz. 9.00-12.00 - dyżur psychologa,
    • piątek w godz. 16.00-18.00 - dyżur prawnika.
  3. przy ul. Radzyńskiej 3 – punkt informacyjno-konsultacyjny prowadzony przez Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym "AGAPE", tel. 81 534 38 87:
    • czwartek w godz. 16.00-18.00 - dyżur prawnika,
    • piątek w godz. 9.00-12.00 - dyżur psychologa.

Prowadzenie punktów informacyjno-konsultacyjnych na terenie Miasta Lublin jest finansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Lublin na lata 2024-2026.