W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty o łąkach i pszczołach jeszcze we wrześniu!

10.09.201910:28

Zapraszamy do udziału w warsztatach w ramach projektu „Lublin nad łąką przysiadł”, które odbędą się we wrześniu. Mieszkańcy mają okazję nauczyć się budowania domków dla owadów zapylających, poznać szczegóły z życia pszczół oraz poznać techniki siewu roślin kwitnących. Warsztaty takie będą prowadzone w Zielonej Sali Wykładowej przy ul. Cyruliczej i ul. Furmańskiej.

Warsztaty tematyczne realizowane będą w Zielonej Sali Wykładowej w dniu 16 września. W ramach spotkania "Jak zadbać o pszczołę?" zorganizowane będą trzy różne cykle tematyczne:

  • Rozmowa oraz prezentacja multimedialna z ekspertem na temat pszczół w mieście - warsztat 30 min
  • Warsztat z budowy domków dla owadów zapylających, których efektem będzie 10 drewnianych domków - warsztat 1,5h
  • Warsztaty z siewu roślin kwitnących w pobliżu Zielonej Sali Wykładowej- warsztat 1h

Utworzone zostały dwie grupy:

  1. od godz. 9:30 do 12:30
  2. od godz. 13:30 do 16:30

Warsztaty są bezpłatne, konieczne jest wcześniejsze dokonanie zapisów. Zapisy są prowadzone przez realizatora projektu, Fundację Krajobrazy, za pośrednictwem strony internetowej

Za nami już spotkania terenowe wśród uli i łąk kwietnych, podczas których odbyły się spacery edukacyjne po łąkach kwietnych Lublina (Bernardyńska), pasiekach (CSK – KUL) oraz pożytkach (Lipowa, Ogród Saski)- śladami roślin i owadów zapylających).

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spacerów, które odbyły się w sierpniu!