W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wsparcie osób Głuchych w kontakcie z placówkami medycznymi i e-porady

Wsparcie osób Głuchych w kontakcie z placówkami medycznymi i e-porady
02.04.202012:04

W Urzędzie Miasta Lublin istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego, który pomoże osobom Głuchym i niesłyszącym w dostępie do usług medycznych. Ta dodatkowa usługa została uruchomiona w odpowiedzi na zgłaszane problemy dotyczące znacznie utrudnionego dostępu osób Głuchych i niesłyszących do usług medycznych w ramach zalecanej obecnie formy e-porady.

Z porady mogę skorzystać osoby Głuche lub niesłyszące porozumiewające się za pomocą języka migowego oraz osoby Głuche, niesłyszące, która nie mają w najbliższej rodzinie wsparcia ze strony osoby porozumiewającej się mową.

Wsparcie polega na nawiązaniu kontaktu z tłumaczem języka migowego poprzez wybrany komunikator: Glide, WhatsApp, Messenger, e-mail, sms, który pomoże w kontakcie telefonicznym z placówką służby zdrowia.

Z pomocy tłumacza można skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-12.00 oraz 13.00-16.00. Szczegółowe dane kontaktowe dostępne są na stronie lublin.eu

Zapraszamy osoby niesłyszące lub niedosłyszące do skorzystania z tej formy wsparcia.