W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Za nami losowanie nagród w kolejnej edycji loterii Rozlicz PIT w Lublinie

Za nami losowanie nagród w kolejnej edycji loterii Rozlicz PIT w Lublinie
12.05.202215:53

O 15.30 zakończyło się losowanie nagród w miejskiej loterii Rozlicz PIT w Lublinie. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 8 310 mieszkańców, w tym 635 osób, które rozliczało PIT w naszym mieście po raz pierwszy.

– Serdecznie gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, szczególnie tym, którzy zdecydowali się rozliczyć podatek dochodowy w Lublinie po raz pierwszy. Rozliczając podatki w naszym mieście, mamy realny wpływ na jego rozwój. Wskazując w deklaracji Lublin, jako miejsce zamieszkania, decydujemy o tym, że wypracowany przez nas podatek zasili budżet miasta przyczyniając się do wzrostu jego dochodów. Udział w podatku PIT to największe źródło dochodów miasta, wynoszące ponad 1/5 wszystkich środków gromadzonych w budżecie. Od początku we wszystkich edycjach loterii udział wzięło ok. 30 tys. osób, z czego 2,5 tys. po raz pierwszy. Dzięki tym osobom, do budżetu miasta wpłynęło ponad 6 mln zł – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W tym roku rozlosowano 17 nagród rzeczowych o łącznej wartości ponad 94 tys. zł. Nagrodą główną w loterii jest samochód marki Suzuki Swift o wartości 67 tys. zł wraz z dodatkową nagrodą pieniężną w wysokości 7 444,00 zł brutto. Nagroda dodatkowa nie jest wydawana do rąk uczestnika loterii lecz jest potrącona i przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej. Pozostałe nagrody to:

  • Nagrody I stopnia - 3 rowery Romet Wagant o wartości jednostkowej 1 750,00 zł brutto;
  • Nagroda II stopnia - 1 iRobot Roomba 976 o wartości jednostkowej 1 650,00 zł brutto;
  • Nagrody III stopnia - 3 hulajnogi elektryczne Xiaomi Mi Electric Scooter Essential o wartości jednostkowej 1 550,00 zł brutto;
  • Nagrody IV stopnia - 2 smartfony Samsung Galaxy A32o wartości jednostkowej 1 500,00 zł brutto;
  • Nagrody V stopnia - 3 zegarki Garmin Vivoactive 4 o wartości jednostkowej 1 250,00 zł brutto;
  • Nagrody VI stopnia - 4 kamery samochodowe Navitel R600 o wartości jednostkowej 400,00 zł brutto.

Losowanie nagród odbyło się przy udziale Komisji Nadzoru metodą tradycyjną, poprzez wyciąganie z urny kartoników z przydzielonymi numerami ID zgłoszeń w loterii metodą „chybił-trafił”. W urnie zostały umieszczone wszystkie prawidłowo nadesłane zgłoszenia. Każdemu zgłoszeniu odpowiada unikalny, cyfrowy numer identyfikacyjny, nadany w momencie zgłoszenia do loterii. Podczas losowania podawano imię i pierwszą literę nazwiska zwycięzcy oraz 3 ostatnie cyfry numeru telefonu. Wylosowano laureatów głównych oraz rezerwowych, na wypadek, gdyby nie udało się nawiązać kontaktu z laureatem wylosowanym w pierwszej kolejności. Pełna lista zwycięzców jest opublikowana na stronie Lublin.eu/pit.

Laureaci informowani będą o swojej wygranej telefonicznie. Podjęte zostaną przynajmniej trzy próby połączenia telefonicznego w ciągu dwóch następujących po sobie różnych dni roboczych. Podczas rozmowy telefonicznej laureat otrzyma informację o wygranej w loterii oraz o sposobie wydania nagrody. Wszystkie nagrody, poza nagrodą główną, zostaną wysłane laureatom kurierem. Natomiast uroczyste wręczenie nagrody głównej odbędzie się 30 czerwca br. o godz. 14.00 przed budynkiem Ratusza.

Akcję zachęcania mieszkańców do rozliczania się z podatku dochodowego w Lublinie Miasto rozpoczęło w 2019 roku. Tegoroczna edycja była czwartą z kolei okazją do wygrania cennych nagród i wsparcia miasta poprzez zostawienie w nim części należnego podatku dochodowego. W 2021 r. statystycznie od jednej osoby płacącej podatek PIT w Lublinie, do kasy miasta wpłynęło średnio około 2,5 tys.zł. Środki te są przeznaczane m.in. na miejskie inwestycje, oświatę czy kulturę.