W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Za nami losowanie nagród w loterii Rozlicz PIT w Lublinie

Za nami losowanie nagród w loterii Rozlicz PIT w Lublinie
12.05.202115:12

Dzisiaj (12 maja) o godzinie 12.00 w Ratuszu odbyło się losowanie nagród w miejskiej loterii Rozlicz PIT w Lublinie. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 9,6 tys. osób – o 17% więcej niż w zeszłym roku. Uroczystość wręczenia nagrody głównej odbędzie się 31 maja o godz. 14.00 przed budynkiem Ratusza.

– Gratuluję zwycięzcom loterii i dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w miejskiej akcji i rozliczają podatki w Lublinie, wspierając tym samym rozwój naszego miasta. 770 osób spośród tych, które zgłosiły się do loterii, po raz pierwszy skorzystało z możliwości rozliczenia PIT w Lublinie. Dzięki temu do budżetu Miasta Lublin wpłynęło o około 1,7 mln zł więcej środków, które przeznaczyliśmy na zadania realizowane na rzecz mieszkańców naszego miasta. Akcja Rozlicz PIT w Lublinie spotyka się z coraz większym zainteresowaniem mieszkańców, dlatego będziemy ją rozwijać i kontynuować w następnych latach – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Losowanie nagród w loterii odbyło się przy udziale Komisji Nadzoru metodą tradycyjną. W urnie znajdywały się wszystkie prawidłowo nadesłane zgłoszenia. Każdemu prawidłowo wypełnionemu zgłoszeniu w loterii odpowiadał unikalny, cyfrowy numer identyfikacyjny, nadany w momencie zgłoszenia do loterii. Losowanie nagród transmitowane było na żywo na stronie lublin.eu oraz profilu Miasto Lublin. Podczas losowania podawano imię i pierwszą literę nazwiska zwycięzcy oraz 3 ostatnie cyfry numeru telefonu. Pełna lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie lublin.eu. Wylosowano laureatów głównych oraz rezerwowych, na wypadek, gdyby nie udało się nawiązać kontaktu z laureatem wylosowanym w pierwszej kolejności.

Laureaci informowani są o swojej wygranej telefonicznie. Podjęte zostaną przynajmniej trzy próby połączenia telefonicznego w ciągu dwóch następujących po sobie różnych dni roboczych. Podczas rozmowy telefonicznej laureatowi zostanie przekazana informacja o wygranej w loterii oraz o sposobie wydania nagrody. Wszystkie nagrody, poza nagrodą główną, zostaną wysłane laureatom kurierem.

W trzeciej edycji Loterii wzięło udział 9623 mieszkańców Lublina. Mimo krótszego o miesiąc terminu zgłaszania się do loterii, wzięło w niej udział o 17% procent więcej mieszkańców niż w roku 2020. Zdecydowana większość zgłoszeń (9 286) wpłynęła drogą elektroniczną. Do urn w Biurach Obsługi mieszkańców złożono 337 papierowych formularzy zgłoszeniowych.

W tym roku główną nagrodą w loterii Rozlicz PIT w Lublinie jest Toyota Yaris Hybrid o wartości 65 tys. zł brutto wraz z dodatkową nagrodą pieniężną w wysokości 7 222,00 zł brutto. Nagroda dodatkowa nie jest wydawana do rąk uczestnika loterii lecz jest potrącona i przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej. Pozostałe nagrody to:

  • Nagrody I stopnia - 3 rowery miejskie Romet Art o wartości jednostkowej 2 200,00 zł brutto. Łączna wartość Nagród I stopnia wynosi 6 600,00 zł,
  • Nagrody II stopnia - 3 hulajnogi elektryczne Motus Scooty 10 o wartości jednostkowej 1 750,00 zł brutto. Łączna wartość Nagród II stopnia wynosi 5 250,00 zł,
  • Nagrody III stopnia - 3 ekspresy ciśnieniowe DeLonghi EC 850 M o wartości jednostkowej 1000,00 zł brutto. Łączna wartość Nagród III stopnia wynosi 3 000,00 zł brutto,
  • Nagrody IV stopnia - 3 nawilżacze powietrza STADLER FORM o wartości jednostkowej 850,00 zł brutto. Łączna wartość Nagród IV stopnia wynosi 2 550,00 zł brutto,
  • Nagrody V stopnia - 4 wideorejestratory samochodowe Prido l5 o wartości jednostkowej 400,00 zł brutto. Łączna wartość Nagród V stopnia wynosi 1 600,00 zł brutto,
  • Nagrody VI stopnia - 3 dyski przenośne 2 TB Seagate o wartości jednostkowej 300,00 zł brutto. Łączna wartość Nagród VI stopnia wynosi 900,00 zł brutto.