W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zawieszenie funkcjonowania systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego

Zawieszenie funkcjonowania systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego
08.12.202312:52

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, funkcjonowanie Lubelskiego Roweru Miejskiego zostaje zawieszone do momentu poprawy pogody. W okresie zimowym (od 1 grudnia), do dyspozycji użytkowników przekazano 100 jednośladów, które zostały wypożyczone jedynie 65 razy

Aktualnie rowery oraz pozostałe komponenty systemu przechodzą gruntowny przegląd i niezbędne naprawy serwisowe. Czas ich funkcjonowania w okresie zimowym zależy od warunków pogodowych oraz zainteresowania ofertą. Od połowy listopada do dyspozycji użytkowników było 300 jednośladów, z początkiem grudnia oferta została zmniejszona do 100. Funkcjonowanie systemu w pełnej flocie planowane jest z początkiem wiosny w 2024 r.

Przypominamy, że w trakcie zakończonego sezonu Lubelski Rower Miejski wypożyczono ponad 152 tys. razy, a liczba jego użytkowników to 21 300 osób. W samym okresie wakacyjnym, czyli od 24 czerwca do końca sierpnia liczba wypożyczeń przekroczyła 47,8 tys., a z LRM skorzystało ponad 4,7 tys. nowych użytkowników.

Lubelski Rower Miejski wystartował 21 marca. Przed rozpoczęciem sezonu flota rowerów przeszła gruntowną modernizację i zyskała nową kolorystykę oraz elementy graficzne wybrane w głosowaniu przez mieszkanki i mieszkańców. System, w porównaniu do lat ubiegłych, został również rozbudowany o dodatkowe stacje pasywne. Pojawiły się one na węzłach przesiadkowych oraz zespołach przystanków przesiadkowych przy ulicach: Lipowej, Wróbla, Bohaterów Monte Cassino, Turystycznej, Królowej Bony, Abramowickiej oraz Żeglarskiej. Ponadto zarówno nowe, jak i dotychczasowe stacje pasywne wyposażono w stojaki rowerowe.

W ramach miejskiej wypożyczalni (w pełnym sezonie) użytkownicy mieli do dyspozycji 625 rowerów, w tym 15 dla dzieci, rozlokowanych na 129 stacjach. Od tego sezonu system LRM jest powiązany z komunikacją miejską poprzez integrację z Lubelską Kartą Miejską i systemem Lubika. Posiadacze biletu okresowego mają możliwość korzystania z roweru miejskiego nieodpłatnie przez 30 minut dziennie. Taki bonus obowiązuje w każdy dzień ważności biletu okresowego. Z kolei dla osób posiadających identyfikator LKM obowiązuje specjalny cennik wypożyczeń i abonamentów. Przez pierwsze tygodnie funkcjonowania systemu obowiązywała specjalna promocja. W tym czasie, użytkownicy po wpłaceniu 1 zł opłaty, mieli możliwość bez ograniczeń korzystać z miejskich rowerów. Od 15 maja wprowadzono odpłatność za użytkowanie rowerów miejskich, zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Od tego roku operatorem Lubelskiego Roweru Miejskiego jest MPK Lublin. Szczegóły dotyczące Lubelskiego Roweru Miejskiego oraz aplikacji dostępne są na dedykowanej stronie: lubelskirower.pl