W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Głosuj!
15.10.202008:26

Punktualnie o północy 15 października 2020 ruszyło głosowanie na projekty VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Na wybór mamy czas do 28 października. A wybierać jest w czym - na liście znalazło się 91 projektów, w tym 56 dzielnicowych i 35 projektów ogólnomiejskich.

Głosować możemy na 2 sposoby:

1. Tradycyjnie na formularzu papierowym. Kartę do głosowania należy osobiście przekazać pracownikowi w punkcie głosowania. Dla wygody mieszkańców, punkty te zlokalizowane będą w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz w niektórych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wyznaczone zostaną również działające czasowo punkty mobile. Przypominamy o konieczności posiadania ze sobą podczas głosowania dokumentu tożsamości. Prosimy nie przynosić kart zebranych od innych osób, gdyż nie będą one przyjmowane.

2. Elektronicznie - należy wejść na stronę www.obywatelski.lublin.eu, a następnie oddać swój głos, potwierdzając go hasłem otrzymanym na telefon komórkowy. W przypadku osób poniżej 18 roku życia konieczna jest zgoda rodzica bądź opiekuna prawnego. Aby ją wyrazić rodzić/opiekun prawny musi wprowadzić w formularzu do głosowania swoje imię i nazwisko oraz potwierdzić oświadczenie dotyczące zgody na głosowanie. Ze względów epidemicznych prosimy o wybór tej formy głosowania.

W tym roku głosujemy na 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie. Głosować może każda osoba, która jest na stałe zameldowana w Lublinie. Istnieje również możliwość dopisania się do listy osób głosujących na projekty BO przez osoby mieszkające, ale niezameldowane w naszym mieście. Aby to zrobić wystarczy podczas osobistego głosowania wypełnić znajdujące się na papierowej karcie do głosowania oświadczenie. 

Lista punktów do głosowania, szczegółowe godziny i daty ich funkcjonowania znajdują się w załączonych plikach. Ze względu na obowiązujący stan epidemii ilość punktów do głosowania może ulec zmianie. Informacje o aktualnej liście miejsc do głosowania znajdują się na stronie www.lublin.eu/budzetobywatelski. Wykaz dostępny jest również na stronie lublin.eu. Głosowanie potrwa do 28 października.

 

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin