W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Panel obywatelski wypracowuje rekomendacje dla miasta

Panel obywatelski wypracowuje rekomendacje dla miasta
30.04.201812:25

W minioną sobotę, 28 kwietnia, po raz czwarty spotkał się lubelski Panel Obywatelski. Tym razem całe spotkanie było poświęcone dyskusjom i pracy warsztatowej.

Paneliści i panelistki, opierając się na wiedzy dostarczonej przez ekspertów i ekspertki oraz przedstawicieli i przedstawicielki stron występujących podczas poprzednich spotkań rozważali zarówno największe problemy w zakresie jakości powietrza w Lublinie, ja również dyskutowali o rozwiązaniach. Było emocjonująco i bardzo rzeczowo a ku rozwiązaniom prowadziły nas marzenia o Lublinie wypełnionym zielenią i świeżym, czystym powietrzem.

Przed uczestnikami i uczestniczkami Panelu obywatelskiego jeszcze dwa spotkania. Będą one również opierać się na deliberacji, tj. dyskusji i pracy nad szczegółowymi rekomendacjami odpowiadającymi na pytanie panelu: Co zrobić, żeby oddychać czystym powietrzem w Lublinie?

Zbiór niemal 200 rekomendacji jest obecnie również analizowany i komentowany przez ekspertów i ekspertki oraz przedstawicieli i przedstawicielki Urzędu Miasta Lublin pod kątem ogólnej zasadności i zgodności z prawem. Propozycje rekomendacji zostaną również szacunkowo wycenione. Na ostatnim spotkaniu, 19 maja, paneliści i panelistki przeprowadzą ostateczne głosowanie, a rekomendacje, które zostaną poparte co najmniej 80% głosów, zostaną przekazane miastu i zgodnie z deklaracją prezydenta Krzysztofa Żuka, przyjęte do realizacji.

Powiązana galeria: