W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Akcja „Zdrowie pod kontrolą” 19-20 listopada

Akcja „Zdrowie pod kontrolą” 19-20 listopada
17.11.201611:53

Zapraszamy na akcję profilaktyczna „Zdrowie pod kontrolą”, która odbędzie się ona w dniach 19-20 listopada w Atrium Felicity (Al. Witosa 32) oraz w Galerii Olimp (Al. Spółdzielczości Pracy 36) w godz. 11:00 – 17:00. Wydarzenie jest organizowane z okazji Światowego Dnia Cukrzycy pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin.

Akcja jest organizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny (IFMSA). Partnerami akcji są min. Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej i Fundacja Medicover.

Podczas lubelskiej akcji możemy wykonać min. bezpłatny pomiar poziomu glukozy, ciśnienia tętniczego krwi, skorzystać z konsultacji medycznych i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy oraz zostać kandydatem na dawcę szpiku kostnego. W ramach profilaktyki onkologicznej będzie można nauczyć się badać piersi i jądra na fantomach. Zachęcamy do przebadania się i dbania o zdrowie szczególnie, gdy jeszcze można zapobiegać chorobom lub wcześnie je wykryć. Organizatorzy przewidzieli również zabawy dla najmłodszych, którzy m.in. będą mieli okazję wcielić się w lekarzy i zadbać o zdrowie swoich ukochanych pluszaków, a także obejrzeć filmy edukacyjne o tematyce prozdrowotnej zapewnione przez Fundację Medicover. Dodatkowo przy współpracy ze studentami stomatologii możliwe będzie sprawdzenie stanu swojego uzębienia.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.