W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Apel Prezydenta Miasta Lublin do uczniów i studentów

12.03.202016:18

Prezydent Miasta Lublin zwraca się z prośbą do młodych mieszkańców Lublina – uczniów i studentów – o pozostanie w domach na czas zamknięcia szkół i uczelni.

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty, mającym na celu zapobieganie oraz zwalczanie zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej u ludzi wywołanej tym wirusem, szkoły zostały zamknięte, a uczniowie i studenci pozostają w domach. Pozwoli to uniknąć miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi, takich jak placówki oświatowe.

Jednocześnie Prezydent Miasta Lublin apeluje do uczniów i studentów o unikanie, jeśli nie zajdzie taka potrzeba, centrów i galerii handlowych, kawiarni, klubów itp.

Zgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej, zamieszczonymi na stronie internetowej MEN, przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna też oznaczać dni wolnych od nauki. Stąd prośba o wykorzystanie możliwości nauki online.

Prezydent zwrócił się do dyrektorów szkół i placówek prowadzonych przez miasto Lublin o wsparcie dzieci i młodzieży w odpowiedzialnym wykorzystaniu czasu zawieszenia zajęć poprzez bieżący kontakt z uczniami przebiegający z użyciem kanałów komunikacji elektronicznej, które umożliwiają np. zobowiązanie do przeczytania wskazanej lektury poszerzającej wiedzę, przesłanie do wykonania zadań utrwalających wiadomości czy rozwijających kompetencje. Jak wskazuje MEN, pomocą może być darmowa platforma epodreczniki.pl czy też inne środki komunikacji wykorzystywane przez szkołę.