W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla 3 latków

Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla 3 latków
24.08.201708:56

Miasto Lublin od 11 września rozpoczyna realizację programu szczepień ochronnych przeciw pneumokokom dla dzieci urodzonych w 2014 roku, mieszkańców.

W ramach programu zaszczepionych zostanie 960 dzieci urodzonych w 2014 roku, mieszkańców Miasta Lublin. Koszt zaszczepienia jednego dziecka wynosi 250 zł, jednak 3-letni mieszkańcy Lublina mogą skorzystać z takiego szczepienia bezpłatnie. Miasto łącznie przeznacza na ten cel kwotę 240 tys zł.

Program realizowany będzie od 11 września 2017 r do momentu wyczerpania szczepionek, nie dłużej jednak niż do 15 grudnia 2017 r. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do przychodni realizujących program, bez względu na to do jakiego podmiotu leczniczego są zapisane. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczepienia wykonywane są w 41 przychodniach na terenie Miasta Lublin, wykaz znajduje się w załączeniu.

Pliki do pobrania