W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Charytatywna Aukcja Przedmiotów już za nami

Charytatywna Aukcja Przedmiotów już za nami
14.12.201512:04

4 tys. 470 kg darów udało się zebrać podczas "Charytatywnej Aukcji Przedmiotów" w ramach akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", która odbyła się 12 grudnia w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego

Wśród przedmiotów wystawionych na aukcji znalazły się m. in. obrazy, grafiki, zdjęcia, albumy, płyty i książki. Pan Prezydent Krzysztof Żuk na aukcję przekazał dwie powieści autorstwa Marcina Wrońskiego z autografem oraz Anioła Inspiracji - ręcznie wykonaną rzeźbę inspirowaną freskami z Kaplicy Trójcy Świętej. Kolejne przedmioty w postaci płyty z filmem Carte Blanche oraz plakatu filmu z autografami aktorów podarowała Pani Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta ds. Społecznych, która reprezentowała Urząd Miasta na licytacji.

Podczas akcji „Dar serca za dar serca” wylicytowano 4 tysiące 470 kilogramów darów. Wśród wylicytowanych produktów są min. produkty spożywcze takie jak np. mąka, ryż, kakao, herbata, olej czy bakalie oraz artykuły chemiczne, np. mydło i pasta do zębów.

Produkty te zostaną przekazane dzieciom wychowującym się w rodzinach wielodzietnych, niepełnych, przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz będących w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej.