W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Działania informacyjno – edukacyjne w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego „Szkoła proMOCji zdrowia psychicznego”

Działania informacyjno – edukacyjne w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego „Szkoła proMOCji zdrowia psychicznego”
29.04.202114:50

W miesiącu marcu 2021 r. rozpoczęto realizację w lubelskich szkołach projektu w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego dla uczniów klas I szkół ponadpodstawowych pod nazwą: „Szkoła proMOCji zdrowia psychicznego”. Projekt realizowany jest przez Fundację Sempre a Frente do 10 grudnia 2022 r. Działania skierowane są nie tylko do uczniów, ale również rodziców i nauczycieli.

Celem realizacji projektu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu zdrowia psychicznego i jego uwarunkowań oraz kształtowanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych wśród uczniów klas I szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Lublina, rodziców/opiekunów oraz nauczycieli.

Działania projektu dotyczą następujących obszarów:

  1. poszerzenia wiedzy o zdrowiu psychicznym oraz kształtowania przekonań, postaw, zachowań i stylu życia wspierającego zdrowie psychiczne,
  2. budowania konstruktywnego systemu wartości,
  3. rozwijania umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu.

Przewiduje się objęcie programem ok. 2000 uczniów klas I lubelskich szkół ponadpodstawowych w latach 2020-2022, 200 nauczycieli oraz 150 rodziców.

Aktualnie działania podejmowane są na terenie 12 szkół, w 40 klasach. Prowadzone są warsztaty profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów, wykłady dla nauczycieli oraz warsztaty i spotkania tematyczne dla rodziców. Prowadzone są również grupy superwizyjno-szkoleniowe dla nauczycieli oraz konsultacje telefoniczne i mailowe dla ww. grup odbiorców. Z uwagi na sytuację związaną z pandemią koronawirusa obecnie zajęcia i spotkania odbywają się głównie w formie zdalnej.