W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dzień Kobiet w Lublinie „Miasteczko Zdrowia i Urody”

Dzień Kobiet w Lublinie „Miasteczko Zdrowia i Urody”
09.03.201713:51

Dzięki akcji prozdrowotnej "Miasteczko Zdrowia i Urody” zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet, mieszkańcy Lublina mogli skorzystać z nieodpłatnych porad z zakresu dietetyki, onkologii, kosmetologii, wizażu oraz odnowy biologicznej. W ramach akcji dostępne były bezpłatne badania profilaktyczne m.in. pomiaru ciśnienia krwi, poziomu cukru, masy ciała, poziomu substancji smolistych w wydychanym powietrzu. Można było zapisać się na badania cytologiczne i mammograficzne. Badania przeprowadzali pracownicy lubelskich zakładów opieki zdrowotnej.

Program przewidywał wiele atrakcji i konkursów z nagrodami, występy artystyczne i kwiaty dla Pań. Życzenia mieszkankom Lublina złożyli: Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublina oraz w imieniu Pani Zastępcy Prezydenta Pani Moniki Lipińskiej - Marta Wcisło, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin.

Celem spotkania było m.in. przypomnienie o potrzebie wykonywania badań profilaktycznych jako jednego z elementów dbałości o zdrowie. Wszystko odbywało się w miłej atmosferze, którą zapewniły występy artystyczne dzieci i młodzieży z lubelskich domów kultury oraz zespoły taneczne. W programie przewidziano pokazy karate i udzielania pierwszej pomocy oraz wykonywanie makijażu paniom i dzieciom. W sklepach Galerii Olimp panie mogły dokonać rabatowych zakupów. Atrakcją spotkania była kąpiel członków Lubelskiego Klubu Morsów oraz występ lubelskiego zespołu muzycznego Pozytyvni.pl. Rok 2017 to rok jubileuszu Miasta Lublina, o którym przypomniała wystawa eksponatów muzeum farmaceutycznego przygotowana przez Cefarm Lublin i uczestnicy spotkania w strojach z epoki.