W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Funkcjonowanie miejskich żłobków od 1 września

Funkcjonowanie miejskich żłobków od 1 września
31.08.202014:24

1 września działalność rozpoczynają wszystkie lubelskie żłobki publiczne, które oferują 1209 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Żłobki czynne będą od godz. 6.00 do 17.00. Ze względu na stan epidemii i obowiązujące w tym zakresie wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, opieka nad dziećmi odbywać się będzie do godz.16.30, zaś następnie wszystkie pomieszczenia i powierzchnie w placówkach poddawane będą dezynfekcji.

– W związku z początkiem roku żłobkowego opracowane zostały nowe procedury dotyczące warunków pobytu dzieci w żłobkach. Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dzieciom, jak i pracownikom. Nowe procedury, które uwzględniają aktualne wymagania Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, określają przede wszystkim sposób przyprowadzania i odbioru dzieci ze żłobków. W nawiązaniu do wytycznych we wszystkich żłobkach zwiększono również częstotliwość dezynfekcji zabawek i sprzętu oraz dostosowano sposób przygotowywania i spożywania posiłków – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Personel wszystkich miejskich żłobków został w pełni wyposażony w środki ochrony indywidualnej (maseczki, rękawice, fartuchy, czepki) oraz środki dezynfekujące (płyny).

Szczegóły dotyczące przyprowadzania i pobytu dzieci w żłobkach dostępne są na stronie internetowej Miejskiego Zespołu Żłobków w Lublinie www.zlobki.lublin.eu, tel. 81 466 49 91.