W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Jesień z profilaktyką” (18 listopada)

„Jesień z profilaktyką” (18 listopada)
21.11.201613:02

„Jesień z profilaktyką” to jedno z wydarzeń organizowanych przez Miasto Lublin w ramach realizacji zadań Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Lublin na 2016 rok. Impreza odbyła się 18 listopada br. w Hali MOSiR „Bystrzyca” przy Alejach Zygmuntowskich 4 w Lublinie.

Mieszkańcy Lublina mogli skorzystać z bezpłatnych porad, konsultacji na temat problemów uzależnień od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, sposobów rozpoznawania i radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Wszystkim chętnym udzielona została wstępna pomoc i wsparcie. Zapewniony został dostęp do rzetelnych informacji w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych, uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę co do istniejących form pomocy osobom z problemem alkoholowym. Ponadto można było wykonać bezpłatny pomiar poziomu glukozy, ciśnienia tętniczego krwi, skorzystać z konsultacji medycznych oraz zostać kandydatem na dawcę szpiku kostnego. Swoje oferty w tym zakresie dla uczestników imprezy zaprezentowały organizacje pozarządowe i instytucje działające na terenie Miasta Lublin i współpracujące z Miastem.

Prowadzona była również zbiórka słodkich upominków na rzecz akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” Wolontariusze zebrali około 150 kg słodyczy, które przekazano na rzecz akcji.

Imprezę uświetniły występy artystyczne, dobra muzyka oraz liczne konkursy na temat profilaktyki uzależnień z ciekawymi nagrodami dla zwycięzców.

„Jesień z profilaktyką” zorganizowana została w celu propagowania aktywnych i atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu oraz zdrowego i bezpiecznego stylu życia, wolnego od uzależnień.