W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konferencja „Praca w procesie zdrowienia osób po kryzysach psychicznych”

Konferencja „Praca w procesie zdrowienia osób po kryzysach psychicznych”
22.11.201713:06

Konferencja „Praca w procesie zdrowienia osób po kryzysach psychicznych”, której organizatorem jest Miasto Lublin we współpracy z Lubelskim Stowarzyszeniem Ochrony Zdrowia Psychicznego odbędzie się 24 listopada (piątek) od godziny 10:00 w Hotelu Mercury, przy al. Racławickich 12.

Konferencja „Praca w procesie zdrowienia osób po kryzysach psychicznych” poświęcona zostanie tematyce pracy i zatrudnienia osób doświadczających trudności związanych ze zdrowiem psychicznym. Podczas konferencji w gronie ekspertów, profesjonalistów oraz samych osób zainteresowanych i ich rodzin poruszonych zostanie wiele tematów. Uczestnicy konferencji dyskutować będą nad następującymi zagadnieniami:

  • praca jako jeden z elementów zintegrowanego podejścia do leczenia i aktywizacji społecznej osób z zaburzeniami psychicznymi,
  • praca jako cel i środek w procesie zdrowienia,
  • obowiązki pracownika i pracodawcy,
  • chroniony czy otwarty rynek pracy,
  • bariery w pracy i zatrudnieniu osób doświadczających kryzysów psychicznych: zdrowotne, terapeutyczne, prawne, społeczne,
  • korzyści i zagrożenia związane z pracą i zatrudnianiem dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Konferencja poprzedzona zostanie projekcją filmu: „Zwariować ze szczęścia” w reż. Paolo Virzi w dniu 22 listopada (środa), która odbędzie się w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie, ul. Idziego Radziszewskiego 16 (wstęp wolny).

W partnerstwie z Uniwersytetem Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie w dniu 23 listopada (czwartek) zorganizowany zostanie warsztat oraz panel na temat problematyki zdrowia psychicznego.

Szczegóły o ww. wydarzeniach znajdują się w załączonym programie.

Pliki do pobrania