W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konferencja „Profilaktyka uzależnień w systemie szkolnym. Teoria, praktyka”

Konferencja „Profilaktyka uzależnień w systemie szkolnym. Teoria, praktyka”
25.10.202310:34

W dniu 24 października 2023 r. odbyła się konferencja szkoleniowa „Profilaktyka uzależnień w systemie szkolnym. Teoria, praktyka”. Oferta szkoleniowa adresowana była do psychologów i pedagogów pracujących w lubelskich szkołach podstawowych.

Podczas konferencji prelegenci będący ekspertami z dziedziny profilaktyki uzależnień zaprezentowali tematykę zagrożeń uzależnieniami wśród młodych mieszkańców Lublina obejmującą najnowsze wyniki badań oraz wynikające z nich rekomendacje profilaktyczne. Omówione zostały też psychospołeczne mechanizmy problemowego korzystania z nowych technologii, a także temat zagrożenia uzależnieniami i ich wpływu na funkcjonowanie dzieci i młodzieży w szkole oraz aspekty profesjonalnych oddziaływań profilaktycznych adresowanych do uczniów szkół podstawowych. Szczególną uwagę zwrócono na umiejętne wdrażanie w szkołach programów profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom skierowanych zarówno do uczniów, jak i ich rodziców.

Konferencja zrealizowana została w ramach działań Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Lublin na lata 2022-2023 przez Towarzystwo Nowa Kuźnia.

W konferencji uczestniczyło 80 psychologów i pedagogów z lubelskich szkół podstawowych, którzy podzielili się także swoimi doświadczeniami w pracy w obszarze przeciwdziałania uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży.