W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konferencja „Profilaktyka uzależnień w systemie szkolnym. Teoria, praktyka”

Konferencja „Profilaktyka uzależnień w systemie szkolnym. Teoria, praktyka”
07.11.202311:29

W dniu 6 listopada 2023 r. odbyła się kolejna już konferencja szkoleniowa pod nazwą „Profilaktyka uzależnień w systemie szkolnym. Teoria, praktyka”. Druga edycja konferencji została skierowana do psychologów i pedagogów pracujących w lubelskich szkołach ponadpodstawowych.

Podczas konferencji prelegenci zaprezentowali tematykę zagrożeń uzależnieniami wśród młodych mieszkańców Lublina uwzględniającą najnowsze wyniki badań oraz wynikające z nich rekomendacje profilaktyczne. Szczegółowo zostały omówione psychospołeczne mechanizmy problemowego korzystania z nowych technologii, a także temat zagrożenia uzależnieniami i ich wpływu na funkcjonowanie dzieci i młodzieży w szkole. Wśród prelegentów wystąpił przedstawiciel Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, który zwrócił szczególną uwagę na konieczność kierowania skutecznych oddziaływań profilaktycznych adresowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych, ze szczególnym uwzględnieniem wdrażania w szkołach profesjonalnych programów profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom.

Konferencja zrealizowana została w ramach działań Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Lublin na lata 2022-2023.

W konferencji uczestniczyło 60 psychologów i pedagogów z lubelskich szkół ponadpodstawowych, którzy podzielili się także swoimi doświadczeniami w pracy w obszarze przeciwdziałania uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży.