W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konferencja „Zdrowie Kobiety”

Konferencja „Zdrowie Kobiety”
23.02.201613:11

Konferencja dotycząca zdrowia kobiety odbędzie się 8 marca (wtorek) w Trybunale Koronnym. Będzie ona skierowana m.in. do pedagogów lubelskich szkół ponadgimnazjalnych oraz pielęgniarek środowiska nauczania i wychowania, a celem jest zachęcenie jak największej liczby mieszkanek Lublina do systematycznych badań profilaktycznych.

Celem konferencji jest przekazanie wiedzy z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych u kobiet i zachęcenie do wykonywania systematycznych badań profilaktycznych w kierunku diagnostyki raka szyjki macicy, raka piersi. Spotkanie będzie też okazją do przypomnienia o możliwości bezpłatnych szczepień ochronnych przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego, chroniącymi przed zachorowaniem na raka szyjki macicy.

Lublin od kilku lat stwarza możliwość bezpłatnego szczepienia dwunastoletnich dziewczynek będących mieszkankami miasta. Szczepienie przeciw HPV oraz regularne wykonywanie badań cytologicznych stanowią rekomendowaną metodę zapobiegania rakowi szyjki macicy. Ze środków budżetu Miasta Lublin co roku szczepionych jest ok. 800 dziewcząt w wieku 12 lat co stanowi ponad 80 % wszystkich szczepionych rokrocznie w Mieście Lublin. W obliczu niskiego zainteresowania szczepieniami pochodzącymi z prywatnych środków, szczepienia z budżetu Miasta Lublin stanowią niezwykle istotny wkład w realizację profilaktyki onkologicznej w tym obszarze.

Głównym założeniem działań miasta jest aby akcje i programy zdrowotne organizowane i finansowane przez Miasto Lublin stanowiły uzupełnienie oferty profilaktycznej Narodowego Funduszu Zdrowia, Ministerstwa Zdrowia, samorządu województwa i innych podmiotów podejmujących działania w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki, a jednocześnie chcemy aby nasze działania wychodziły naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.

Organizatorami są Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin wspólnie z I Kliniką Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii Samodzielnego Publicznego Szpitala klinicznego Nr 1 w Lublinie oraz z Ośrodkiem Profilaktyki Nowotworów i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie.