W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelskie szkoły przypomną uczniom zasady dbania o zęby

Lubelskie szkoły przypomną uczniom zasady dbania o zęby
17.03.202209:58

W dniu 20 marca 2022 r. obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Jest to okazja do upowszechniania wiedzy na temat znaczenia zdrowia jamy ustnej oraz promowania profilaktyki stomatologicznej. Zaniedbania w tym zakresie mogą przyczynić się do powstania chorób ogólnoustrojowych.

– Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej to doskonały moment, by zwrócić uwagę na problem, jakim jest próchnica zębów wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcić uczniów do dbania o prawidłowe nawyki higieniczne – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Na terenie lubelskich szkół, w których funkcjonują szkolne gabinety stomatologiczne, odbędą się spotkania informacyjno-edukacyjne dla uczniów. W ramach tych spotkań będzie poruszana tematyka znaczenia higieny jamy ustnej dla zdrowia całego organizmu. Ponadto uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się z podstawowymi metodami dbania o higienę jamy ustnej, zaleceniami dotyczącymi profilaktyki próchnicy oraz chorób jamy ustnej i przyzębia.