W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin dla zdrowia psychicznego

Lublin dla zdrowia psychicznego
26.10.201805:36

W najbliższy wtorek (30 października) o godz. 18:00, w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Plac Teatralny 1 odbędzie się spotkanie dla mieszkańców Lublina z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

Miasto Lublin corocznie włącza się w organizację powyższych obchodów. W tym roku spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „Lublin dla zdrowia psychicznego”, który jest współfinansowany z dotacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Inicjatywa ta ma na celu promocję zdrowia psychicznego oraz łamanie stereotypów i wyobrażeń na temat funkcjonowania osób doświadczających kryzysów psychicznych. Ochrona zdrowia psychicznego stanowi priorytetowy obszar w polityce zdrowotnej miasta Lublin. Spotkanie jest wyrazem solidarności z osobami, które zmagają się z zaburzeniami psychicznymi. Stanowi też okazję do podnoszenia świadomości i poszerzania wiedzy mieszkańców Lublina na temat problematyki zaburzeń psychicznych.

W programie spotkania:

  • Rozmowa: „O zdrowiu psychicznym ...” - dr hab. n. med. Hanna Karakuła-Juchnowicz
  • Koncert: Natalia Wilk& Tomasz Momot - „Najpiękniejsze ballady świata”
  • Spektakl: „Opera Kartoflana” - reż. Maria Pietrusza-Budzyńska - Teatroterapia Lubelska –
  • Pokazy taneczne w wykonaniu Studia Tańca UDS z Lublina

Zapraszamy na spotkanie.