W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin laureatem Rankingu Zdrowia Polski

Lublin laureatem Rankingu Zdrowia Polski
09.03.201714:33

Lublin ponownie został jednym z laureatów w Rankingu Zdrowia Polski według Dziennika Gazety Prawnej. Miasto uznane zostało za jedno z najzdrowszych miast w kraju, zajmują trzecie miejsce w rankingu, zaraz po Krakowie i Rzeszowie.

Miasto Lublin podejmuje, szereg działań zmierzających do poprawy zdrowia i jakości życia mieszkańców. Zadania w obszarze zdrowia realizujemy zgodnie z Programem Zdrowie dla Lublina na lata 2016-2020. Działania te obejmują w szczególności promocję zdrowia i profilaktykę mającą na celu tworzenie warunków sprzyjających zdrowiu, wdrażanie programów polityki zdrowotnej oraz edukację zdrowotną zmierzającą do przybliżenia mieszkańcom informacji o czynnikach szkodliwymi dla zdrowia. Najwięcej działań skierowanych jest do dzieci i młodzieży ze względu na zakładane najlepsze rezultaty zdrowotne w przyszłości. Od wielu lat realizujemy szereg programów polityki zdrowotnej, budując w ten sposób potencjał zdrowia mieszkańców. Prowadzone różnego rodzaju akcje, konferencje, kampanie, festyny i imprezy prozdrowotne i profilaktyczne zwiększają wiedzę społeczeństwa o potrzebie profilaktyki i dbania o swoje zdrowie, zwiększając też możliwość skorzystania z konkretnych świadczeń zdrowotnych. Działania te stanowią uzupełnienie świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia.

Lublin jest głównym ośrodkiem medycznym w regionie. Funkcjonowanie na terenie Miasta dużej liczby podmiotów medycznych znacznie ułatwia możliwości korzystania z usług medycznych mieszkańcom.