W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Lublin - miasto zdrowego seniora”

„Lublin - miasto zdrowego seniora”
13.03.202413:54

Miasto zaprasza na konferencję „Lublin - miasto zdrowego seniora”. Wydarzenie zorganizowane z myślą o najstarszych mieszkankach i mieszkańcach odbędzie się w czwartek (14 marca) w Hotelu Arche Lublin.

– Kontynuujemy pracę na rzecz rozwoju polityki senioralnej w Lublinie. Tym razem zapraszamy najstarsze mieszkanki i mieszkańców naszego miasta do udziału w konferencji poruszającej tematykę związaną z dbaniem o własne zdrowie oraz kondycję. Uczestniczki i uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję dowiedzieć się jak dbać o równowagę psychiczną, jaką stosować dietę, by cieszyć się siłą fizyczną, czy też jak podążać za nowymi technologiami medycznymi – mówi Anna Augustyniak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Konferencja skierowana jest do mieszkanek i mieszkańców Lublina w wieku senioralnym. Podczas wydarzenia specjaliści, eksperci oraz pracownicy lubelskich instytucji i organizacji działających na rzecz osób starszych podzielą się wiedzą i doświadczeniami w zakresie pracy na rzecz osób starszych. Poruszane na spotkaniu tematy będą dotyczyć, m.in.: dbania o dobrostan psychiczny i fizyczny, innowacyjnych technologii medycznych poprawiających jakość życia osób starszych oraz tworzenia przyjaznej przestrzeni domowej w życiu seniora. Dodatkowo uczestniczki i uczestnicy konferencji będą mogli skorzystać z punktów konsultacyjno-informacyjnych przygotowanych przez podmioty działające w branży zdrowia, wykonać bezpłatne badania oraz zapoznać się z formami pomocy, które oferują lubelskie instytucje prowadzące działania na rzecz wsparcia osób starszych.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek (14 marca) o godz. 10.00 w Hotelu Arche Lublin przy ul. Zamojskiej 30.