W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin podświetlony na niebiesko z okazji Dni Autyzmu

Lublin podświetlony na niebiesko z okazji Dni Autyzmu
31.03.202209:56

W geście solidarności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami, Miasto Lublin po raz kolejny włącza się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Z tej okazji w sobotę (2 kwietnia) w godzinach 18.00-21.00 topola  "baobab" na Placu Litewskim oraz stadion Arena Lublin zostaną podświetlone na niebiesko.

– Problemy osób autystycznych i potrzeby ich rodzin wymagają szczególnej troski. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, często bardzo trudnym w diagnozie. Osoby z autyzmem mają trudności z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Ich zachowanie może nam się wydawać niezrozumiałe. Dlatego tak ważne jest podejmowanie inicjatywy, które pozwolą na poznanie i zrozumienie osób z autyzmem. Nasze miasto nie tylko już od kilku lat włącza się w międzynarodową akcję „Zaświeć się na niebiesko”, ale również we współpracy z lubelskimi instytucjami i organizacjami, które na co dzień zajmują się wspieraniem osób z autyzmem i ich rodzin, przygotowuje program Lubelskich Dni Autyzmu. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z tej dodatkowej oferty pomocy – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

W ramach wydarzeń zorganizowanych z okazji Lubelskich Dni Autyzmu przez cały kwiecień będzie można skorzystać z bezpłatnych badań, konsultacji, szkoleń prowadzonych przez specjalistów m.in. psychologów, psychiatrów, logopedów, terapeutów oraz oligofrenopedagogów.

W załączeniu program wydarzenia.

Pliki do pobrania