W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin podświetlony na różowo z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi

Lublin podświetlony na różowo z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi
12.10.202311:18

Październik, od lat na całym świecie, jest miesiącem poświęconym profilaktyce chorób nowotworowych, a 15 października ustanowiony jest Europejskim Dniem Walki z Rakiem Piersi. W geście solidarności z osobami zmagającymi się z tą chorobą, Miasto Lublin symbolicznie włącza się w obchody wydarzenia.

Z tej okazji, w niedzielny wieczór (15 października), od godz. 18.00 iluminacja na elementach Placu Litewskiego zmieni kolor na różowy. Podświetlone będą fontanna, topola czarna – tzw. Baobab oraz donice kasztanowców. Barwę zmieni również oświetlenie Areny Lublin.

Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi ma na celu popularyzację wiedzy o nowotworze piersi oraz promocję profilaktyki tej choroby. Jak wskazują badania statystyczne, w Polsce wciąż wzrasta zachorowalność na nowotwory, a rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet. Wcześnie wykryty w zdecydowanej większości przypadków jest całkowicie wyleczalny, stąd istotne jest, aby zwiększyć świadomość społeczeństwa, jak ważna jest profilaktyka.