W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin tym razem rozbłyśnie na różowo!

Lublin tym razem rozbłyśnie na różowo!
21.10.202211:40

Październik, od lat na całym świecie, uznawany jest za miesiąc świadomości raka piersi, a różowa wstążka jest tego symbolem. Lublin również dołączył do tej społecznej inicjatywy. Z tej okazji, w sobotę (22 października) w godzinach 18.00-23.00 iluminacje topoli – tzw. Baobabu oraz kasztanowców na Placu Litewskim zmienią kolor na różowy. Tę barwę otrzyma również podświetlenie fontanny multimedialnej.

Podświetlony na różowo Lublin w sobotni wieczór zwieńczy wszystkie działania związane z Różowym Październikiem. W Lublinie tegoroczne obchody zainicjowano 9 września Marszem Różowej Wstążki organizowanym przy współpracy z Lubelskim Stowarzyszeniem Amazonek, które służy wszystkim mieszkankom miasta wsparciem i wiedzą w zakresie profilaktyki raka piersi.