W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Marsz Różowej Wstążki – Lublin 2022 - relacja

Marsz Różowej Wstążki – Lublin 2022 - relacja
12.09.202213:29

W miniony piątek (9 września) z Placu Króla Władysława Łokietka wyruszył Marsz Różowej Wstążki, który wpisał się już na stałe w kalendarz wydarzeń związanych z profilaktyką zdrowotną w naszym mieście. Po raz kolejny Miasto Lublin wraz z Lubelskim Stowarzyszeniem Amazonek zorganizowało tę akcję. Celem Marszu było zachęcanie kobiet do wykonywania badań profilaktycznych piersi. Różowy korowód przeszedł z Placu Króla Władysława Łokietka na Plac Litewski.

Ofertę badań profilaktycznych oraz zapisy na mammografię prezentowali:

  • Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli,
  • Centrum Medyczne Sanitas,
  • Centrum Medyczne Luxmed,
  • Instytut Medycyny Wsi.

Ofertę wsparcia dla kobiet borykających się z rakiem piersi przedstawiły także sklepy medyczne Medicus i Pofam oraz firma kosmetyczna wspierająca aktywnie profilaktykę raka piersi tj. AVON. Można było również porozmawiać z członkiniami Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek.

Podczas akcji profilaktycznej rozdawano informatory i ulotki dotyczące profilaktyki nowotworów. Nie zabrakło również atrakcji artystycznych. Spotkanie uświetnili występami: „Sławiniacy”- kapela ludowa, zespół Fly Five oraz zespoły z Domu Kultury Łęgi. W marszu uczestniczyły także zawodniczki z Lubelskiego Klubu Sportowego Amazonki Budowlani Lublin.