W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto dofinansuje półkolonie dla dzieci klas I-IV

Miasto dofinansuje półkolonie dla dzieci klas I-IV
25.06.202109:50

Wzorem lat ubiegłych Miasto Lublin dofinansuje organizację zajęć dla dzieci w okresie wakacji. Półkolonie przeznaczone dla dzieci z klas I - IV będą prowadzone 7 szkołach podstawowych na terenie Lublina.

– Szkoły zapewnią uczestnikom atrakcyjne i różnorodne programy takie jak konkursy plastyczne, warsztaty kulinarne, zajęcia teatralne, zajęcia muzyczne, quizy, gry, zajęcia sportowe i zabawy ruchowe, wyjścia do kina, wyjścia na basen oraz wycieczki po Lublinie. Podczas półkolonii palcówki zapewnią uczestnikom posiłek, a nad bezpieczeństwem dzieci będzie czuwać wykwalifikowana kadra wychowawców, nauczycieli oraz pedagogów. Z tej formy wypoczynku skorzysta ogółem 521 dzieci – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Organizatorami półkolonii będą następujące szkoły:

  • Szkoła Podstawowa nr 14 w Zespole Szkół nr 12, dla 132 osób, w terminie 5-16 lipca
  • Szkoła Podstawowa nr 58 w Zespole Szkół nr 13, dla 95 osób, w terminie 5-16 lipca
  • Szkoła Podstawowa nr 28, dla 72 osób, w terminie 5-16 lipca
  • Szkoła Podstawowa nr 30, dla 36 osób, w terminie 5-16 lipca
  • Szkoła Podstawowa nr 34, dla 36 osób, w terminie 28 czerwca-9 lipca
  • Szkoła Podstawowa nr 47, dla 30 osób, w terminie 1-14 lipca
  • Szkoła Podstawowa nr 52, dla 120 osób, w terminie 5-16 lipca

W każdej placówce półkolonie będą prowadzone przez 10 dni roboczych, 8 godzin dziennie. Podczas zajęć zachowany zostanie reżim sanitarny w oparciu o aktualne wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji i Nauki dla organizatorów wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w 2021 r.