W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto Lublin dofinansowało wypoczynek 1.780 dzieci w okresie wakacji 2018 r.

Miasto Lublin dofinansowało wypoczynek 1.780 dzieci w okresie wakacji 2018 r.
08.06.201808:30

Wzorem poprzednich lat Miasto Lublin dofinansowuje wypoczynek letni dzieci organizowany przez organizacje pozarządowe. W ramach konkursu ofert na realizację zadań Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Lublin na 2018 r. 28 organizacjom pozarządowym powierzona została organizacja wypoczynku letniego dzieci w atrakcyjnych miejscowościach w kraju, między innymi w Kołobrzegu, Jarosławcu, Świnoujściu, Bukowinie Tatrzańskiej, Białym Dunajcu czy Krasnobrodzie. Z tej formy wypoczynku skorzysta 1.780 dzieci.

Wypoczynek połączony będzie z realizacją działań edukacyjnych w zakresie profilaktyki uzależnień. Miasto Lublin przeznacza na ten cel środki finansowe w łącznej wysokości 534.000 zł.