W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto Lublin najlepsze w Rankingu Zdrowia Polski według Dziennika Gazety Prawnej

Miasto Lublin najlepsze w Rankingu Zdrowia Polski według Dziennika Gazety Prawnej
18.02.201617:00

Lublin zajął pierwsze miejsce wśród miast na prawach powiatu w Rankingu Zdrowia Polski organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną. To szczególne wyróżnienie za potencjał medyczny, który jest dostępny na terenie Lublina dla jego mieszkańców. Nagrodę odebrała Monika Lipińska – Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych. Uroczysta ceremonia wręczenia nagrody odbyła się w 18 lutego (czwartek) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych- Health Challenges Congress (HCC). 

Jako miasto na prawach powiatu Lublin podejmuje szereg działań zmierzających do poprawy zdrowia i jakości życia mieszkańców. Na działania prozdrowotne każdego roku miasto przeznacza ok. 1,5 mln zł.

Działania te obejmują w szczególności promocję zdrowia i profilaktykę mającą na celu tworzenie warunków sprzyjających zdrowiu, wdrażanie programów zdrowotnych oraz edukację zdrowotną zmierzającą do zapoznania mieszkańców z czynnikami szkodliwymi dla zdrowia oraz ich skutkami. Prowadzone przez nas w tym zakresie różnego rodzaju akcje, konferencje, kampanie, festyny i imprezy prozdrowotne i profilaktyczne pozwalają na zwiększenie nie tylko dostępności do określonych świadczeń, ale też zwiększają wiedzę społeczeństwa o potrzebie profilaktyki i dbania o swoje zdrowie. Działania te stanowią uzupełnienie świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia i mają na celu poprawę dostępności do świadczeń, które nie są finansowane z innych źródeł publicznych.

Ważne jest też to,że Lublin jest głównym ośrodkiem kształcenia kadr medycznych w regionie posiadającym dużą liczbę szkół akademickich. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj Uniwersytet Medyczny w Lublinie posiadający wysokiej klasy specjalistów, co pozwala nie tylko na rozwój innowacyjnych dziedzin medycznych, ale i na kształcenie nowych specjalistów w tym zakresie. - mówiła Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych- Health Challenges Congress (HCC). 

II edycja rankingu Dziennika Gazety Prawej wyłoniła najzdrowsze powiaty oraz miasta na prawach powiatu w Polsce i ma na celu przybliżenie mieszkańcom potencjału samorządów w zakresie możliwości korzystania z usług zdrowotnych. Lublin pokonał polskie miasta, zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii.