W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Miejskie obchody Dnia Kobiet
06.03.202414:27

Za nami uroczysta gala z okazji Dnia Kobiet przygotowana przez Miasto dla mieszkanek Lublina. Spotkanie odbyło się w czwartek (7 marca), o godz. 15.00, w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

Podczas wydarzenia zasłużone lublinianki, które poprzez swoją aktywność zawodową i prywatną przyczyniają się do rozwoju i promocji naszego miasta, zostały uhonorowane Medalami Prezydenta Miasta Lublin, Medalami Zasłużony dla Miasta Lublin oraz Medalem Lublin Bohaterom. W tym roku wyróżnienia otrzymało 15 laureatek.

Kandydatki do medali zostały zgłoszone przez Forum Kobiet Lublina, czyli organ doradczy, opiniotwórczy i pomocniczy w sprawach życia społeczno-gospodarczego oraz kulturalnego Miasta Lublin. Do jego zadań należy m.in. promowanie aktywnego udziału kobiet w życiu społecznym, gospodarczym i kulturalnym, działania na rzecz wyrównywania szans kobiet oraz zwiększenia ich partycypacji społecznej czy inicjowanie działań na rzecz rozwoju społeczności lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego.

Uroczystość wręczenia wyróżnień poprzedził występ artystyczny w wykonaniu Piotra Selima. Z kolei po spotkaniu odbył się krótki panel dyskusyjny z udziałem przedstawicielek Forum Kobiet Lublina, podczas którego zostały poruszone tematy: „Siła współczesnej kobiety – skuteczność, potencjał” oraz „Zdrowie współczesnej kobiety – możliwości i zagrożenia”.