W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Nominacja dla Miasta Lublin w konkursie „Zdrowy Samorząd"

31.01.201911:10

Miasto Lublin znalazło się w prestiżowym gronie 30 samorządów nominowanych do nagrody za najlepsze inicjatywy prozdrowotne w konkursie „Zdrowy Samorząd”. Konkurs organizowany jest po raz drugi przez PortalSamorzadowy.pl oraz magazyn i portal Rynek Zdrowia. Do 1 marca trwa głosowanie online.

Z rekordowej liczby 179 programów zgłoszonych przez 82 samorządy, redakcje portali wybrały 30 nominowanych.

Miasto Lublin otrzymało nominację za realizację dwóch projektów. Pierwszy z nich to skierowany do dzieci program profilaktyczny wczesnego wykrywania wad wzroku i zeza dla uczniów klas II szkół podstawowych na terenie Miasta Lublin. Celem programu jest diagnostyka i propagowanie wiedzy na temat wad wzroku oraz ich profilaktyki zarówno wśród uczniów, jak i ich rodziców i nauczycieli. Edukacja i profilaktyka w tym zakresie są szczególnie ważne, kiedy kształtują się nawyki dziecka związane na przykład z korzystaniem z komputera lub elektronicznych urządzeń mobilnych. Diagnostyka i wczesne wykrycie wad wzroku pozwalają skutecznie je korygować, co w wielu przypadkach ma bezpośredni wpływ na wyniki szkolne dziecka.

Drugi doceniony przez redakcje program zdrowotny dotyczy szczepień ochronnych przeciw grypie dla osób powyżej 65. roku życia mieszkających w Lublinie. Korzystając z możliwości zaszczepienia się, Senior nie tylko nabywa odporność osobistą, ale również chroni zdrowie swoich najbliższych. W trakcie wizyty lekarskiej przed szczepieniem prowadzona jest edukacja na temat roli szczepień w profilaktyce chorób zakaźnych oraz postępowania w przypadku wystąpienia odczynów poszczepiennych.

Laureaci wyłonieni zostaną przez Radę Konsultacyjną konkursu. Jeden z nominowanych projektów otrzyma dodatkowo nagrodę czytelników portali RynekZdrowia.pl i PortalSamorzadowy.pl.

Każdy może oddać głos na Miasto Lublin oraz na programy profilaktyczne i prozdrowotne na stronie Portalu Samorządowego. Zachęcamy do głosowania! Głosowanie potrwa do 1 marca (do godz. 12:00).