W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego

Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego
11.10.201714:32

W dniu 10 października 2017 r. w Lublinie odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Organizatorem tego wydarzenia było Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia” we współpracy z Miastem Lublin oraz II Kliniką Psychiatrii i Rehabilitacji Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.
W godzinach 11.00-14.00 na Placu Litewskim w Lublinie odbyło się spotkanie otwarte dla mieszkańców naszego miasta, które poprzedzone zostało Mszą Św. w Archikatedrze Lubelskiej. Po jej zakończeniu w barwnym korowodzie uczestnicy spotkania przeszli na Plac Litewski, gdzie przebiegała dalsza część obchodów.
Akcja miała na celu łamanie stereotypów i wyobrażeń na temat osób z zaburzeniami psychicznymi oraz zwrócenie uwagi na problemy w zakresie zdrowia psychicznego.
Podczas spotkania dostępne były punkty informacyjno-konsultacyjne, zorganizowane przez podmioty medyczne. Jak co roku gościli w Lublinie również przedstawiciele placówek wsparcia z całego województwa lubelskiego min. Środowiskowy Dom Samopomocy z Annopola oraz Końskowoli. Ponadto zaprezentowana została twórczość artystyczna osób z zaburzeniami psychicznymi zarówno plastyczna jak i wokalno – teatralna.
W akcji licznie wzięła udział młodzież z lubelskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Spotkanie uświetnił występ zespołu muzycznego Pozytyvni.pl.