W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ośrodek wczesnej interwencji dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

Ośrodek wczesnej interwencji dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin
27.01.201611:06

Na kwiecień zaplanowane jest rozpoczęcie funkcjonowania Ośrodka wczesnej interwencji dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin, który powstaje przy ul. Północnej 3. W placówce znajdzie się miejsce dla 20 pensjonariuszy, którzy będą mogli skorzystać ze specjalistycznego wsparcia nie tylko interwencyjnie, ale również długofalowo.

Siedziba Ośrodka wczesnej interwencji dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin mieścić się będzie przy ul. Północnej 3. Jednostką odpowiedzialną za funkcjonowanie placówki jest Centrum Interwencji Kryzysowej. Ośrodek będzie przeznaczony dla 20 osób, w tym dla mężczyzn– 9 miejsc i kobiet – 6 miejsc, 3 miejsca dla osób nieletnich, 1 miejsce w izolatce i 1 w sali służącej do unieruchomienia osób nietrzeźwych.

Ośrodek funkcjonował będzie całodobowo w 3-zmianowym systemie pracy i zapewni kompleksową pomoc interwencyjną, psychologiczną, profilaktyczną, edukacyjną i socjalną dla osób nadużywających alkoholu jak i ich rodzin. Wspólnie z odpowiednimi służbami zaplanowane jest także wypracowanie procedur dotyczących współpracy w ramach Ośrodka. W tym celu odbędą się spotkania z przedstawicielami między innymi: instytucji działających w obszarze ochrony zdrowia, służb społecznych, a także przedstawicielami policji i straży miejskiej, co pozwoli stworzyć model współpracy, który zostanie wdrożony z chwilą otwarcia ośrodka.

W tym momencie trwają prace budowlano-wykończeniowe, m.in. malowanie ścian, układanie glazury itp. Następnym krokiem będzie  wyposażenie sal, zakup niezbędnych sprzętów i umeblowanie. Zakończenie prac planowane jest na połowę lutego 2016 roku, natomiast odbiory techniczne obiektu na marzec. Ośrodek rozpocznie funkcjonowanie w kwietniu br.

W uchwale budżetowej Miasta Lublin na 2016 rok u na adaptację pomieszczeń w budynku przy ul. Północnej 3 na potrzeby placówki zarezerwowano kwotę 200 tys zł.