W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Pierwsza pomoc w żłobku
16.11.202314:25

Miejski Zespół Żłobków w Lublinie w ramach współpracy z Akademią Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie rozpoczął realizację projektu dotyczącego szkoleń pracowników żłobków z zakresu udzielania pierwszej pomocy dzieciom pod nazwą „Pierwsza Pomoc w żłobku”.

Szkolenia odbywają się w modelu hybrydowym. W październiku br. pracownicy żłobków otrzymali materiał dotyczący zagadnień teoretycznych (on-line), zaś w listopadzie rozpoczęła się praktyczna część kursu. Zajęcia w formie ćwiczeń z wykorzystaniem fantomów, AED treningowych i innych pomocy dydaktycznych odbywają się stacjonarnie w Centrum Symulacji Medycznych Akademii Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie przy ul. Zamojskiej 47. 

– Bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców to dla Miasta priorytet. Stąd niezwykle istotne jest regularne szkolenie pracowników miejskich żłobków, m.in. z zakresu udzielania pierwszej pomocy dzieciom. Podnosząc umiejętności postępowania opiekunów dziecięcych w sytuacjach nagłych zdarzeń, wymagających ratowania zdrowia i życia dziecka zapewniamy najwyższe standardy jakości sprawowanej opieki w naszych żłobkach. Profesjonalnie przygotowana w tym zakresie kadra przyczyni się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa wśród rodziców dzieci przebywających w miejskich placówkach – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

W szkoleniach uczestniczy łącznie 180 pracowników lubelskich żłobków publicznych. Po zakończeniu projektu każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu.