W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Podsumowanie działań prospołecznych i współpracy z NGO's, nauką i biznesem

Podsumowanie działań prospołecznych i współpracy z NGO's, nauką i biznesem
18.12.201514:47

Spotkanie przedstawicieli Lubelskiego Partnerstwa Publiczno-Społecznego, Klubu Pracodawców i Miejskiej Rady Zatrudnienia podsumowujące dotychczasową współpracę partnerską pomiędzy samorządem, organizacjami pozarządowymi, nauką i biznesem odbyło się 16 grudnia w Trybunale Koronnym.

Pani Monika Lipińska- Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych, która podczas spotkania reprezentowała Władze Miasta, podziękowała Partnerom współpracującym na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym za niesioną pomoc i wsparcie oraz ciekawe, godne upowszechnienia partnerskie inicjatywy, które są realizowane w Lublinie i woj. lubelskim.

Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli wszystkich sektorów w ramach Partnerstwa możliwe było pozyskanie w ciągu 4 lat prawie 7 mln złotych na wsparcie osób potrzebujących, utworzenie Punktu Bezpłatnych Porad Eksperckich, z którego w roku 2015 skorzystało ponad 5000 bezrobotnych mieszkańców Lublina oraz pierwszego w Polsce Inkubatora Partnerstw Lokalnych, którego zadaniem m.in. jest pomoc w inicjowaniu nowych partnerstw międzysektorowych.