W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Profilaktyka uzależnień w szkole

Profilaktyka uzależnień w szkole
04.01.202407:36

W dniach od 11 do 14 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 30 w Lublinie odbyła się impreza profilaktyczno-sportowa pod hasłem „Po zdrowie i trzeźwy umysł”, w której uczestniczyło około 220 uczniów.

Działania miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, zasad zdrowego współzawodnictwa oraz integrację w grupach rówieśniczych. Podczas prowadzonych zajęć edukacyjno-profilaktycznych dotyczących przeciwdziałania uzależnieniom uczniowie zapoznali się ze sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach i możliwościami spędzania wolnego czasu bez używek.

Podsumowaniem zajęć profilaktycznych była wystawa plakatów informacyjnych wykonanych przez uczniów.

Organizacja imprezy profilaktyczno-sportowej została sfinansowana ze środków budżetowych Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Lublin na lata 2022-2023.