W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przerwijmy łańcuch zakażeń wirusem SARS-CoV-2!

Przerwijmy łańcuch zakażeń wirusem SARS-CoV-2!
15.10.202112:10

Wzrastająca liczba przypadków zachorowań na COVID - 19 na Lubelszczyzna, to powód do niepokoju. Statystyki zakażeń bezwzględnie obnażają nasze słabości - na tle kraju województwo lubelskie jest jednym z najsłabiej zaszczepionych przeciw COVID-19 regionem w Polsce i jednocześnie na czele statystyk zakażeń.

Rośnie liczba placówek, w których uczniowie częściowo lub w całości przechodzą na naukę zdalną, rośnie liczba kwarantann, a rodzice muszą w tym czasie zapewnić dzieciom opiekę i pozostać w domu. Z powodu ognisk w zakładach pracy pracodawcy zmagają się z różnymi problemami. Podmioty medyczne, w których zdarzają się zakażenia nie mogą bezpiecznie udzielać pomocy pacjentom, a zakażenia w obrębie ognisk domowych paraliżują życie rodzinne, często przekreślając zaplanowane atrakcje i destabilizując codzienne plany.

Szczepienia w wielu krajach zminimalizowały liczbę zgonów i hospitalizacji. W znacznej mierze szczepienia ograniczyły ryzyko transmisji wirusa i rozwoju choroby COVID - 19, równocześnie osłabiając jej przebieg i negatywne skutki.

Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje o odpowiedzialność, której wyrazem będzie zaszczepienie się przeciw COVID - 19 i przestrzeganie obowiązujących zaleceń. Całość apelu, w którym znajdują się między innymi zalecenia dla rodziców i seniorów znajduje się w załączonym pliku.

Również Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublinie przypomina o tym, że szczepienia przeciw COVID - 19 są szansą na powrót do normalności. W załączonej prezentacji znajdują się informacje o korzyściach płynących z przyjęcia szczepienia oraz przypomnienie, w jaki sposób zapisać się bezpłatne szczepienie.

Pliki do pobrania