W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przez Lublin przejdzie Marsz Różowej Wstążki

Przez Lublin przejdzie Marsz Różowej Wstążki
07.09.202214:12

W piątek (9 września) deptakiem Krakowskiego Przedmieścia przejdzie „Marsz Różowej Wstążki”. Na Placu Litewskim będzie można zapisać się na badania mammograficzne oraz zapoznać się z ofertą lubelskich podmiotów medycznych w tym zakresie.

– Co roku przypominamy naszym mieszkankom o potrzebie badań profilaktycznych i troski o zdrowie. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku nowotworu piersi, gdzie profilaktyka i systematyczne badanie piersi mają kluczowe znaczenie. Według badań rak piersi jest w zdecydowanej większości przypadków całkowicie wyleczalny, pod warunkiem jego wczesnego wykrycia. Mamy nadzieję, że wspólny marsz i kolor różowy, który z tej okazji pojawi się w przestrzeni miasta, będzie też wyrazem wsparcia i solidarności z wszystkimi osobami chorującymi na raka piersi – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Spraw Społecznych.

„Marsz Różowej Wstążki” wyruszy o godz. 14.30 z placu Łokietka, a zakończy się na Placu Litewskim.

Po Marszu podczas spotkania na Placu Litewskim będzie można zapisać się na badanie mammograficzne. Swoją ofertę badań profilaktycznych zaprezentują: Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli, Centrum Medyczne Sanitas, Centrum Medyczne Luxmed oraz Instytut Medycyny Wsi. Ofertę wsparcia dla kobiet borykających się z rakiem piersi zaprezentują także sklepy medyczne Medicus i Pofam oraz firmy kosmetyczne wspierające aktywnie profilaktykę raka piersi tj. AVON oraz Oriflame. Będzie można również porozmawiać z członkiniami Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek.

W tym roku w Marszu będą po raz pierwszy uczestniczyć także zawodniczki z Lubelskiego Klubu Sportowego Amazonki Budowlani Lublin. Całość wydarzenia wzbogacona zostanie oprawą muzyczną w wykonaniu Zespołu „Sławiniacy”.

Akcja organizowana jest przez Miasto Lublin we współpracy z Lubelskim Stowarzyszeniem Amazonek.