W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Rodzinny Festyn Zdrowotny
01.06.201611:17

To jedno z wydarzeń organizowanych przez Miasto Lublin w ramach IV Lubelskich Dni Promujących Zdrowie, których współorganizatorami są również Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz Lubelska Medycyna Klaster Usług Medycznych i Prozdrowotnych. Festyn odbył się 31 maja na placu przed Centrum Kultury w Lublinie.

Festyn Zdrowotny cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Lublina, którzy bardzo chętnie korzystali z bogatej oferty w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Można było wykonać bezpłatnie wiele badań, takich jak: pomiar poziomu glukozy we krwi, cholesterolu czy pomiar ciśnienia tętniczego.

W ramach profilaktyki chorób nowotworowych prezentowane było na fantomach samobadanie piersi. Porad w zakresie zasad zdrowego odżywiania i doboru prawidłowej diety udzielali dietetycy. Uczestnicy Festynu mogli też spróbować specjalnie przygotowanych na tę okazję zdrowych, dietetycznych potraw. Można było też doskonalić swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

W programie znalazła się też szeroka oferta zachęcająca do aktywności fizycznej m.in. taniec zumby, pokaz karate, pokaz ćwiczeń fitness oraz rodzinny przejazd rowerowy.

Festyn uświetniły występy artystyczne dzieci i młodzieży, dobra muzyka. oraz liczne konkursy na temat profilaktyki zdrowotnej z ciekawymi nagrodami dla zwycięzców.