W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie przedstawicieli podmiotów i instytucji zajmujących się rozwiązywaniem problemów związanych z używaniem narkotyków i innych substancji psychoaktywnych

Spotkanie przedstawicieli podmiotów i instytucji zajmujących się rozwiązywaniem problemów związanych z używaniem narkotyków i innych substancji psychoaktywnych
25.10.202213:20

W dniu 24 października 2022 r. odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli podmiotów i instytucji, które w Lublinie zajmują się różnymi aspektami w obszarze rozwiązywania problemów związanych z używaniem narkotyków i innych substancji psychoaktywnych.

Organizatorem spotkania był Wydział Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta Lublin. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ośrodka Leczenia Uzależnień, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Państwowej Wojewódzkiej i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie, Oddziału Detoksykacyjnego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie, Policji i Straży Miejskiej, Sądu Rejonowego, Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie, Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie, Kuratorium Oświaty, Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, Urzędu Celnego, Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych działających w obszarze przeciwdziałania narkomanii. Uczestnicy spotkania podzielili się doświadczeniami z realizacji swoich zadań w obszarze profilaktyki i edukacji dzieci, młodzieży i osób dorosłych związanej z uzależnieniem oraz przedstawili problemy, na jakie napotykają w swojej działalności. Ponadto zwrócono uwagę na potrzebę dostosowania oddziaływań do zmieniającej się rzeczywistości w obszarze przeciwdziałania uzależnieniom. Wszyscy uczestnicy spotkania wyrazili wolę udziału w kolejnych organizowanych cyklicznie spotkaniach.