W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Startuje Punkt Szczepień Powszechnych w Hali Icemanii

Startuje Punkt Szczepień Powszechnych w Hali Icemanii
05.05.202114:31

Dzisiaj (środa, 5 maja) o godz. 15.30 rozpocznie funkcjonowanie Punkt Szczepień Powszechnych w Hali Icemanii przy Al. Zygmuntowskich 4. Punkt powstał we współpracy Miasta Lublin z 1 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie. Punkt Szczepień Powszechnych czynny będzie od godz. 8.00 do 20.00 przez 7 dni w tygodniu.

– Od początku trwania pandemii ściśle współpracujemy ze służbami Wojewody Lubelskiego w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Lublina. W ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień dzisiaj do Punktu Szczepień Powszechnych zlokalizowanego w Icemanii dotarła dostawa szczepionek. W związku z tym niezwłocznie rozpoczynamy szczepienia. Jako samorząd tworzymy Punkt wraz ze Szpitalem Wojskowym, który zapewnia odpowiednią kadrę medyczną pozwalającą na profesjonalne wykonywanie szczepień – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Lokalizacja Punktu Szczepień Powszechnych w Hali MOSIR Icemania przy Al. Zygmuntowskich 4 uwzględnia dostępność komunikacyjną, zarówno dla osób korzystających z komunikacji miejskiej, jak i dojeżdżających własnym samochodem, dla których przewidziana jest duża powierzchnia parkingowa. PSP jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo, jego czytelne oznakowanie pozwoli z łatwością w dotarciu na szczepienie i bezpieczne opuszczenie budynku hali.

W ramach Punktu funkcjonować ma 10 zespołów szczepiących. W PSP w Hali Icemanii mogą zaszczepić się wszystkie osoby spełniające wymagania określone w Narodowym Programie Szczepień, również spoza Lublina. Możliwość zapisywania się na szczepienia prowadzona jest na dotychczas obowiązujących zasadach, czyli poprzez infolinię 989 lub e-Rejestrację dostępną na stronie: pacjent.gov.pl, a także poprzez wysyłkę sms o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333. W celu zarejestrowania się na szczepienie istnieje również możliwość bezpośredniego kontaktu z Punktem poprzez nr tel. 882 935 720 lub osobiście. Rejestracja czynna jest w godzinach pracy Punktu. Zgłoszenie się do Punktu z wypełnionym kwestionariuszem kwalifikacyjnym, usprawni procedurę szczepienia (wzór kwestionariusza znajduje się pod tekstem).

Celem zapewnienia bezpieczeństwa osobom przebywającym na terenie Punktu Szczepień Powszechnych w pomoc zaangażowane są służby porządkowe. Cały obiekt działa w ścisłym reżimie sanitarnym – zgodnie z zasadami dystansu społecznego, obowiązku noszenia maseczek i dezynfekcji rąk. Na terenie Punktu Szczepień Powszechnych zorganizowano również punkt udzielania pierwszej pomocy, a w sytuacjach koniecznych zapewniony będzie również transport medyczny do szpitala.

Nadal wykonywane są szczepienia przeciwko Covid-19 w populacyjnych punktach szczepień, szpitalach węzłowych oraz punktach mobilnych. Wykaz tych miejsc znajduje się w załączniku pod tekstem.

Za realizację zadań dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego na terenie województwa w zakresie działań przeciwepidemicznych odpowiada wojewoda. Szczepienie mieszkańców Lublina przeciw Covid-19 następuje w ramach Narodowego Programu Szczepień realizowanego przez rząd. Na terenie województwa lubelskiego w tym Lublina, koordynatorem Narodowego Programu Szczepień jest Wojewoda Lubelski wraz z Lubelskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pliki do pobrania