W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Światowy Dzień Rzucania Palenia (20 listopada)

Światowy Dzień Rzucania Palenia (20 listopada)
18.11.201512:27

Z okazji "Światowego Dnia Rzucania Palenia" w lubelskim Ratuszu (Plac Łokietka 1) odbędzie się akcja profilaktyczna skierowana głównie do młodzieży z lubelskich szkół. Zapraszamy w najbliższy piątek (20 listopada) w godzinach 9:00-12:00.

Adresatami akcji profilaktycznej jest głównie młodzież z lubelskich szkół licealnych i gimnazjalnych, dla której zaplanowane zostały dwa krótkie wykłady dotyczące chorób odtytoniowych i zagrożeń związanych z paleniem papierosów elektronicznych. Ponadto możliwe będzie wykonanie różnych badań, min. na zawartość substancji smolistych w wydychanym powietrzu.

Akcja organizowana jest wspólnie z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie.

Wykłady "Choroby odtytoniowe" oraz "Papierosy elektroniczne - nowe zagrożenie" wraz z akcją profilaktyczną odbędą się w Ratuszu (Plac Łokietka 1) w najbliższy piątek (20 listopada) w godzinach 9.00-12.00. Zapraszamy!