W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego (harmonogram wydarzeń)

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego (harmonogram wydarzeń)
05.10.201613:20

Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego odbędą się w dniach 10-12 października w Lublinie. Miasto Lublin jest współorganizatorem tego wydarzenia we współpracy z Charytatywnym Stowarzyszeniem Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia” oraz Lubelskim Stowarzyszeniem Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Celem obchodów jest przybliżenie mieszkańcom Lublina problematyki zaburzeń psychicznych, łamanie stereotypów i wyobrażeń na temat funkcjonowania osób z zaburzeniami psychicznymi oraz zwrócenie uwagi na profilaktykę w zakresie ochrony zdrowia psychicznego.

W dniu 10 października 2016 r. w godzinach: 12.00-15.00 odbędzie się spotkanie otwarte dla mieszkańców Lublina na Placu Teatralnym 1 przy Centrum Spotkania Kultur. Spotkanie poprzedzone zostanie Mszą Św. w Kościele Garnizonowym w Lublinie o godzinie 11.00.

Na Placu Teatralnym dostępne będą punkty informacyjno-konsultacyjne, zorganizowane przez podmioty udzielające wsparcia osobom doświadczającym kryzysów psychicznych. Będzie także możliwość dokonania pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz pomiaru poziomu cukru we krwi. Zaprezentowana zostanie twórczość artystyczna osób z zaburzeniami psychicznymi. Spotkanie uświetni występ zespołu muzycznego Pozytyvni.pl oraz Jana Kondraka.

W dniu 11 października 2016 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbędzie się konferencja „Jak przezwyciężyć kryzys psychiczny – osamotnienie, wsparcie, nadzieja”.

W dniu 12 października o godz. 16.30 w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” odbędzie się projekcja filmu „Poradnik pozytywnego myślenia” (wstęp wolny), a po emisji filmu dyskusja panelowa.

Szczegółowy program obchodów zawiera załączony plakat.

Pliki do pobrania