W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Światowy Dzień Zespołu Downa - wystawa „Poznajmy się...”

Światowy Dzień Zespołu Downa - wystawa „Poznajmy się...”
10.03.201615:15

Z okazji lubelskich obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, przypadającego na dzień 21 marca, Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty Skarb” zaprasza na wystawę fotograficzną „Poznajmy się...”  w dniach 14-28 marca na Placu Litewskim. Wystawa poświęcona jest małym dzieciom z zespołem Downa urodzonym w ostatnich latach na Lubelszczyźnie. Główne uroczystości odbędą się w piątek (18 marca).

Główne uroczystości lubelskich obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa odbędą się w piątek (18 marca) w sali widowiskowej Teatru im H. Ch. Andersena przy ul. Dominikańskiej 1 w godz. 17.00-20.00.  Wystawa fotograficzna "Poznajmy się..." przedstawiająca dzieci z zespołem Downa urodzone w ostatnich latach na Lubelszczyźnie, oglądać można na Placu Litewskim w dniach 14-28 marca.  Inicjatywa została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublina Krzysztofa Żuka.

Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty Skarb” z siedzibą w Lublinie jest organizacją pożytku publicznego zarejestrowaną w roku 1998. Obecnie zrzesza około stu rodzin z Lublina i Lubelszczyzny. Stowarzyszenie podejmuje działania na rzecz integracji rodzin osób z zespołem Downa w środowisku lokalnym, prowadzi wieloaspektową edukację rodziców oraz rodzeństwa osób z tą dysfunkcją genetyczną.

Stowarzyszenie oferuje bezpośrednie wsparcie psychologiczne w ramach grupy wsparcia, sieci samopomocy rodziców oraz możliwość wczesnego kontaktu pomocnego, często jeszcze na oddziałach położniczych. Organizuje i współfinansuje imprezy rodzinne i integracyjne, a także zajęcia rehabilitacyjne, sportowe i rekreacyjne dla dzieci z zespołem Downa.

Środki na prowadzoną działalność Stowarzyszenie pozyskuje w ramach darowizn 1%, aplikują także o wsparcie wniosków projektowych składanych do różnych lokalnych instytucji. Bliższe informacje o stowarzyszeniu są dostępne na stronie www.ukrytyskarb.org oraz na facebook’u.        

Szczegółowy program wydarzeń w załączeniu.

Pliki do pobrania