W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Szczepienia ochronne przeciw HPV

Szczepienia ochronne przeciw HPV
28.04.201713:25

Miasto rozpoczyna realizację programu szczepień ochronnych przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dla dziewcząt urodzonych w 2005 roku, mieszkanek Lublina. Program realizowany będzie od 4 maja 2017 r. do 15 grudnia 2017 r. lub do momentu wyczerpania szczepionek i jest jedną z form profilaktyki raka szyjki macicy.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do przychodni realizujących program, bez względu na to do jakiego podmiotu leczniczego są zapisane. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczepienie odbywa się po przeprowadzonym badaniu lekarskim i kwalifikacji do szczepienia.

Program realizowany jest w 38 przychodniach na terenie Miasta Lublin i w całości finansowany ze środków budżetu miasta. Wykaz realizatorów programu szczepień ochronnych przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego znajduje się w poniższej tabeli.

Pliki do pobrania