W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Szczepienia przeciw pneumokokom dla mieszkańców Lublina powyżej 65 roku życia

Szczepienia przeciw pneumokokom dla mieszkańców Lublina powyżej 65 roku życia
13.03.202411:38

Od 11 marca 2024 r. rozpoczęto realizację po raz kolejny programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych u osób powyżej 65 roku życia.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do przychodni realizujących program, bez względu na to do jakiego podmiotu leczniczego są zapisane w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczepienia wykonywane będą w 20 przychodniach na terenie Lublina i w całości finansowane z budżetu miasta. Program realizowany będzie do momentu wyczerpania szczepionek, nie dłużej jednak niż do 15 listopada br.    

Oferta skierowana jest do mieszkańców Lublina, którzy ukończyli 65 lat i nie byli dotychczas szczepieni przeciw pneumokokom. Warunkiem jest również pozytywne przejście weryfikacji medycznej przeprowadzonej przez lekarza pod kątem przeciwwskazań zdrowotnych do podania preparatu i wyrażenie pisemnej zgody na udział w programie profilaktycznym. W ramach wizyty, szczepieniu towarzyszyć będzie edukacja zdrowotna dotycząca między innymi pozytywnych skutków szczepień, a także niebezpieczeństw, jakie niosą ze sobą infekcje wywołane pneumokokami oraz postępowania przy wystąpieniu ewentualnych odczynów poszczepiennych.

W załączeniu znajduje się lista przychodni realizujących Program.

Pliki do pobrania